Aloe Vera - Královna rostlin

Aloe byly přisuzovány výjimečné schopnosti, byla nazývána ,,rostlinou nesmrtelnosti”, ,,tichým hojičem” či ,,zázrakem pouště”.
ALOE VERA KRÁLOVNA ROSTLIN
Aloe se v dlouhé historii lidstva považovala za rostlinu s blahodárným účinkem na lidský organismus, údajně se měla používat již v 5. stolí před Kristem ve východních zemích okolo Středozemního moře. První zachované písemné svědectví o jejich účincích podává sumerská hliněná tabulka z města Nippur datována do doby okolo roku 2200 před Kristem a posléze Eberův papyrus z roku 15552 před Kristem.
Aloe bývala zemřelým z lepších majetkových vrstev dávána do hrobu jako symbol obnovení života a jako zásoba na cestu pro putování do říše mrtvých.
Kromě kultovních a lékařských způsobů použití se dochovala i svědectví o uplatnění aloe v kosmetické oblasti. Kleopatra si prý vysoce cenila ošetřujícího účinků čerstvé dužiny listů ve formě přísady do koupele, a aby svým očím propůjčila zářivý lesk, používala pudr z osušených částí aloe.
Mohemedáni si této pouštní rostliny považovali nejen jako léčiva, ale i jako talismanu - měla přinášet štěstí. Aloe měla chránit před zlými duchy, podle jednoho starého obyčeje se ještě dnes v Egyptě i jiných arabských zemích aloe často zavěšuje nad vchod domu.
Aloe byly přisuzovány výjimečné schopnosti, byla nazývána ,,rostlinou nesmrtelnosti”, ,,tichým hojičem” či ,,zázrakem pouště”.
I proto jsou již dlouhá léta prováděny vědecké výzkumy intenzivně se zabývající zkoumáním složení dužnatých listů Aloe Vera.

Účinné látky v Aloe Vera Barbadensis Miller

I když je dnes známo přes 300 druhů aloe, největší význam pro všeobecné využití této rostliny má Aloe pravá neboli Aloe Vera Barbadensis Miller.
Rostlina pochází zřejmě z jižní Afriky, dnes se však vyskytuje prakticky na celé zeměkouli, všude tam, kde v zimě půda nepromrzá. Gel tvořící vnitřek listu obsahuje více než 200 dosud známých biologicky aktivních látek. Jde o směs polysacharidů, různých enzymů, vitamínů, minerálních látek, antioxidantů, esenciálních aminokyselin. Co činí Aloe Vera tak mimořádnou, je zastoupení a přirozená kombinace esenciálních látek, které se vzájemně - ,,synergicky” ve svých účincích podporují.

Rostlina

Působí velmi skromně a nenáročně. Na první pohled sice připomíná kaktus, ve skutečnosti však patří k liliovitým rostlinám jako třeba česnek nebo cibule.
Aloe Vera Barbadensis Miler dorůstá výšky 60 cm a má cca 7 cm silný kmen s 15 až 17 masitými, bílozelenými listy s ostnatým okrajem.
Aloe Vera je doma na Kubě, v Mexiku (Yucatan), v Brazílii, v Africe a na Kanárských ostrovech. Tedy v zemích s velmi horkým létem, kde po dlouhé měsíce nezaprší. Aby dokázala rostlina v těchto extrémních podmínkách přežít, vyvinul se u ní pro rostlinu unikátní systém zadržování vody. Ve svých listech obsahuje jakési dávkovače vlhkosti, které plně nasají vodou v průběhu 5 let. Samotné dospělosti dosáhne aloe v průběhu 5 let, kdy se sklízí pro další zpracování.

Čistota je rozhodující

Ale Vera Drinking gel od společnosti LR Health & Beauty Systems se získává výhradně z listů Aloe Vera Barbadensis Miller, tedy z nejhodnotnějšího druhu aloe. Gel je pak doplněn např. čistým přírodním medem, aby se mírně nahořklá chuť nápoje stala příjemnou.
Pečlivost je vůbec tím nejvyšším požadavkem! V každém stadiu výroby je neustále testována čistota a kvalita produktů - prakticky od zasazení až po sklizeň. Potvrzením kvality a čistoty je pak pečeť kvality IASC a laboratoře SGS INSTITUT FRESENIUS.

Pěstování a výroba

Ale Vera se pěstuje na velkých farmách. LR Health & Beauty Systems nakupuje čistý gel z Aloe Vera na ohromých plantáží v Mexiku. Tento gel se získává následovně: zelená kůže listů se opatrně odstraní a zůstane vnitřní dužnatá část, která má rosolovitou konzistenci. Tato dužina se pečlivě lisuje a poté stáčí do nádob - jen tak je zaručená absolutní čistota produktu.
Neboť jen absolutně čistý, a tím pádem vysoce hodnotný gel se vyznačuje svými úžasnými účinky.

VÝROBKY Z ALOE VERA NALEZNETE ZDE.

      

Comments

Leave your comment

Informace o produktech